ČESKÁ ASOCIACE PODNIKATELŮ V LESNÍM HOSPODÁŘSTVÍ

Nadace dřevo pro život

Posláním nadace je propagovat komplexně pojatou péči o dřevěné bohatství a pomáhat rozvíjet ekologicky šetrné způsoby využívání dřeva ve všech oblastech lidské činnosti.

Nadace pomáhá rozvíjet úctu k přírodě a zdůrazňuje široké uplatnění používání dřeva v každodenním životě. Dřeva, jako suroviny blízké člověku a současně i ekologického a kreativního materiálu budoucnosti. Dřeva, jako nedílnou součástí vývoje člověka.

ČAPLH se aktivně podílí na projektu Nadace „Dřevěná stavba roku". Jednotlivé kategorie Dřevěná hřiště, Dřevěné konstrukce , Moderní dřevostavby a Roubené domy, představující obrovský potenciál využití dřeva, seznamují veřejnost s návrhy staveb, konkrétními realizacemi staveb, ale také s jejich tvůrci a staviteli. V rámci soutěžní ankety mohou registrovaní hlasující vybírat nejkrásnější a nejzajímavější stavby. S laickou veřejností hodnotí stavby i renomovaní odborníci z oblasti stavebnictví a zpracování dřeva.

ČAPLH spolupracovala na projektu zvoničky „Strom života". Na tomto projektu Nadace dřevo pro život „Rosteme dobrými skutky" se se svým architektonickým návrhem podílel známý architekt Bořek Šípek.

Bližší informace o Nadaci najdete na www.nadacedrevoprozivot.cz

Copyright © 2024    Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství   |   Webdesign ekART, Vsetín