ČESKÁ ASOCIACE PODNIKATELŮ V LESNÍM HOSPODÁŘSTVÍ

Česká lesnická společnost

Odborné akce České lesnické společnosti

13.06.2019 se koná exkurze "Semenné sady ve vztahu k zachování a zlepšení genofondu lesních dřevin v ČR" pořádaná v Chlumci nad Cidlinou. 

S narůstající plochou holin a potřebou zakládání druhově bohatých a prostorově diferencovaných porostů v ČR roste i potřeba kvalitního reprodukčního materiálu známého původu.  Seminář přinese unikátní pohled na zakládání a rozvoj semenných sadů v ČR, testování potomstev a také obohatí problematiku o nové přístupy v prostorovém uspořádání semenných sadů a efektivním zakládání testovacích výsadeb. Seminář bude spojen s prohlídkou semenného sadu pro smrk ztepilý, borovici lesní a modřín opadavý.

 

Rezervujte si v kalendáři:

20.06.2019 - je spuštěno přihlašování na dlouho očekávaný seminář "Hrazení bystřin a ochrana přírody" konaný 20.06.2019 ve Vrchlabí. Hrazení bystřin je technická činnost s důsledky pro životní prostředí. Jak skloubit často protichůdné požadavky, aby byla zajištěna bezpečnost a spolehlivost a současně aby rozsah zásahu do životního prostředí byl co nejmenší? K tomu je ČR stále častěji konfrontována s klimatickými extrémy.  Seminář se pokouší poskytnout informaci o aktuálním stavu a trendech a směrovaní problematiky na příkladu území KRNAP.

ČLS Vás dále zve na seminář s venkovní pochůzkou "Voda v lesních porostech a revitalizace rašelinišť" konaný 14.06.2019 v Klášterci nad Ohří (více Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), dále na odbornou akci "Aktuální možnosti využití metod dálkového průzkumu země v lesnictví" pořádanou 19.06.2019 ve Křtinách (více Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a také na seminář "Potenciál MZD v souvislosti s klimatickou změnou a kůrovcovou kalamitou" konaný 24.06.2019 v Kostelci nad Černými lesy (více Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Lesnické podvečery se pořádají vždy každý druhý čtvrtek v měsíci v Praze na ČSVTS. Pro letošní rok jsou pro Vás v prvním pololetí připraveny zajímavé přednášky na téma: Genetické modifikace a stromy - máme se jich bát?; Izrael - historie a krajina - hospodaření s vodou a zalesňování; Příroda a lesy Ťan-Šanu a Pamíru; Sardinie - ostrov lesů, duchů a nurágů; Buk lesní (Fagus sylvatica L.), dřevina budoucnosti?. Vstupné na podvečer je zdarma. Více informací naleznete zde 

 

Podrobné informace o těchto a dalších akcích ČLS a přihlašování najdete zde.

 


Další informace najdete na http://www.cesles.cz/

 

Copyright © 2019    Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství   |   Webdesign ekART, Vsetín